Świąteczne opowiastki

10 grudnia 2016
Po dłuższej przerwie pojawiam się tu w momencie przedświątecznej gorączki. Perfekcyjnym paniom domu już mrożą się własnoręcznie robione pierożki na wigilijną ucztę, zapobiegawczy, niechcący stać w kolejkach właśnie pakują wszystkie prezenty, a ja tak sobie wspominam świąteczne momenty.

1. Jako około 6 letnia dziewczynka planowałam swoje wydatki lepiej niż dziś, na wszystko mi wystarczało. Za 5 zł potrafiłam zorganizować prezenty dla najbliższych. A i ograniczona możliwość oddalania się od domu nie była problemem. W pobliskim sklepie tacie kupiłam najzwyklejszą maszynkę do golenia, mamie rajstopy, bratu kolorowankę. I wszyscy byli zadowoleni, a ja chyba najbardziej.

2. Choć święta to praktycznie same miłe wspomnienia, to pojawiały się również chwile grozy. Święty Mikołaj choć jest gościem mile widzianym, to może przerazić dziecko nie na żarty. A wszystko przez plastikową maskę, z czerwonym nosem i policzkami. Pamiętam kiedy tak właśnie przebrany pojawił się w moim domu – skończyło się płaczem, prezenty stały się mało istotne.

3. Mając te kilka lat nie marzyłam ani o lalce Barbie, ani o bobasku. Moim pragnieniem były książki. Najbardziej cieszyły mnie te ilustrowane, które mam do dziś i będą służyły dalszym pokoleniom.

4. Największą jednak frajdą było chowanie prezentów, przemycanie ich, by włożyć pod choinkę pod nieobecność domowników. Te momenty adrenaliny… Czasami wszyscy wpadali na siebie, czasami przypadkiem znalazło się swój prezent, jednak nikt się do tego nie przyznawał.

Wpisy, które także mogą Cię zaciekawić:

5 Komentarze

 1. fajne wspomnienia, na szczęście u nas nikt nie przebierał się za Mikołaja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam takie wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej jaka urocza Pati😍
  Świetny pomysł na post. Jak bym czytała o sobie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodkie zdjęcie i fajne wspomnienia. Miło czytało się Twój post.
  :*

  OdpowiedzUsuń
 5. There are a variety of motives that glutamine makes an effective herbal supplement which will reduce inflammation in addition to improve your muscle mass and
  http://musclegainfast.com/ef13-muscle-supplement/

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Flickr Images